“Nič som nenadobudol ľahko. Každá vec ma stála tvrdú prácu. Nehľadaj ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam.”

Tomáš Baťa

Priebeh výberového konania

Vážení kandidáti,

radi by sme sa s Vami podelili o naše skúsenosti a o informácie týkajúce sa procesu výberového konania v nemeckých lekárňach.

V ponuke našich otvorených pozícii nájdete viacero voľných miest v rámci celého Nemecka. Dátum nástupu je možné dohodnúť individuálne. Ten vždy zohľadní Vaše preferencie, ako aj preferencie lekárne. Pracovný pomer je možné dohodnúť aj na neskoršiu dobu, nemusíte začať hneď. Myslite na to, že je potrebné nechať si uznať v Nemecku Vaše vzdelanie, čo trvá obvykle 2-3 mesiace. 

Ak ste budúcim absolventom, je možné uzatvoriť pracovný pomer s nástupom po ukončení štúdia.

V prípade, ak sa chystáte vycestovať s partnerom (manželom, manželkou), zohľadníme Vaše požiadavky a odporučíme Vám oblasť Nemecka, v ktorej sa dá nájsť pre partnera jednoduchšie zamestnanie. Túto informáciu zohľadní Váš budúci zamestnávateľ aj pri hľadaní zodpovedajúceho ubytovania.

Výberové konanie:

Pred naším prvým spoločným stretnutím/ pohovorom Vás prosíme o zaslanie nasledujúcich dokladov:

  • kópia VŠ diplomu o absolvovaní študijného odboru farmácia
  • Jazykový certifikát NJ min. na úrovni B2. V prípade, ak takýto certifikát nemáte, otestujeme Vašu úroveň ovládania jazyka a poradíme Vám, ako ho získať
  • Životopis v NJ s fotografiou

V prípade, ak niektoré z uvedených dokladov ešte nemáte k dispozícii a v blízkej dobe ich mať budete, kontaktujte nás s uvedením približného dátumu, kedy ich budete mať k dispozícii.

Následne Vás budeme kontaktovať za účelom dohodnutia si osobného pohovoru v našej kancelárii v Bratislave. Po úspešnom absolvovaní pohovoru budú Vaše podklady aj preferencie zaslané nášmu partnerovi v Nemecku za účelom oslovenia vhodných zamestnávateľov a dohodnutia termínu pracovného pohovoru.V prípade, ak partner nájde vhodnú lekáreň, v krátkosti Vám lekáreň predstavíme a po Vašom výslovnom súhlase zašleme lekárni Váš životopis.

Pracovný pohovor

V prípade akceptácie Vašej žiadosti zo strany lekárne s Vami dohodneme termín pracovného pohovoru. Pri dohadovaní termínu pracovného pohovoru vychádzame z Vašich preferencií, ktoré sa snažíme zladiť s časovými možnosťami zamestnávateľa. Pracovného pohovoru v lekárni sa zúčastňuje aj náš nemecký partner, ktorý Vám vysvetlí nejasnosti a je Vám nápomocní pri uzatváraní pracovnej zmluvy. 

Už na tomto pracovnom pohovore máte možnosť uzatvoriť pracovnú zmluvu s lekárňou, ktorá je jedným z podkladov na uznanie vzdelania.

Cestovné na pracovný pohovor a ubytovanie počas neho Vám je preplatené našim nemeckým partnerom.

Uznanie vzdelania

Následne je potrebné vybaviť uznanie vzdelania v Nemecku, v čom Vám pomáhame my a náš nemecký partner.

Bližšie informácie ohľadom uznania vzdelania nájdete na tejto stránke.

 

Po úspešnom uznaní vzdelania môžete začať s výkonom činnosti farmaceuta. Máte uzatvorenú zmluvu priamo s nemeckou lekárňou a vzťahujú sa na Vás ustanovenia platnej kolektívnej zmluvy a platovej tabuľky.

 

Majitelia lekární vychádzajú kandidátom v ústrety pri hľadaní ubytovania a poskytovaní pomoci.

Celý proces výberového konania trvá vzhľadom na potrebu vycestovania a uznanie dokladov približne 2 - 3 mesiace, hoci je každé výberové konanie individuálne.

Ďalšie otázky Vám radi zodpovieme mailom, alebo telefonicky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na telefónnom čísle + 421 948 899 842, + 421 949 820 681.

Adresa

MANA SK s.r.o.

Karpatské námestie 10A

831 06 Bratislava 

Kontakt

tel. + 421 949 820 681

    

info@mana-sk.sk

 

Firma

IČO 45 455 732

IČ DPH: SK2023008757

IČO: 45 455 732 DIČ: 2023008757 IČ DPH: SK2023008757 - See more at: http://www.inteligentne-kvetinace.sk/kontakt/#sthash.5gV6vuZN.dpuf
IČO: 45 455 732 DIČ: 2023008757 IČ DPH: SK2023008757 - See more at: http://www.inteligentne-kvetinace.sk/kontakt/#sthash.5gV6vuZN.dpuf
IČO: 45 455 732 DIČ: 2023008757 IČ DPH: SK2023008757 - See more at: http://www.inteligentne-kvetinace.sk/kontakt/#sthash.5gV6vuZN.dpuf

Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri okresného súdu Bratislava 1, oddiel Sro, vložka číslo 64198/B